מאמרים בנושא ניהול עסק

חבויות משפטיות ועלויות כספיות בעת העסקת עובדים

חבויות משפטיות ועלויות כספיות בעת העסקת עובדים הגעתם לשלב שלו כה ציפיתם, הצלחתם לשווק את העסק שבניתם, כמות העבודה גדלה מאוד והנה אתם זקוקים לעובדים שיאפשרו לכם להמשיך בצמיחת העסק. אתם נזכרים בתקופה שבה עבדתם כשכירים ותמיד קינאתם במעסיקים אשר יכולים להעסיק עובדים ולכאורה להרוויח על עבודתם. יחד עם זאת, בבואכם ליישם את הצורך בהעסקת […]

קרא עוד ←

4 דרכים להוזלת פרסום בפייסבוק

טיפים לתכנון וארגון הזמן

קרא עוד ←

עשר המכות של בעלי עסקים

טיפים לתכנון וארגון הזמן

קרא עוד ←

תכנון וארגון הזמן

טיפים לתכנון וארגון הזמן

קרא עוד ←

שבעה חטאים

תשאלו כל "כריש"- איש עסקים מוצלח ביותר ותשמעו על כך שהוא טועה כל הזמן, שרק השבוע הוא עשה שגיאה מסויימת. אומרים שההבדל הוא שהמצליחים צודקים יותר מאשר טועים, זה נכון אבל לא מושלם. מה שמייחד את המצליחים מהפחות מצליחים זה העובדה שהם לומדים- הן מנסיונם והן מנסיונם של אחרים כך שהם טועים פחות.

קרא עוד ←

רואה החשבון שלי – איך לבחור

כל עסק (ולא רק עסק) זקוקים לרואה חשבון או יועץ מס. גם אם העוסק מטפל בכוחות עצמו בהנהלת החשבונות השוטפת, מומלץ בכל חום להעזר באיש מקצוע לצורך הגשת הדו"חות השנתיים ואחרים לשלטונות המס. החוקים מורכבים, יש הרבה יכולת "לנתב" דברים וכתיבת סכומים במשבצת הלא נכונה יכולה להיות החלטה מאוד יקרה (או חסכונית).

קרא עוד ←

קליק וזה מוכֶר! תוכניות שותפים באינטנרט

מהי תוכנית שותפים? תוכנית שותפים (Affiliate program) הינה מודל מתקדם לשיווק באינטרנט בו בעל האתר מתוגמל על רכישות או הרשמה לשירות שמבצעים גולשים שהופנו מאתר האינטרנט שלו לאתרי המפרסמים. זהו מודל עסקי ריווחי המאפשר לכל בעל אתר מצד אחד לספק ערך מוסף של חווית גלישה לגולש באתר שלו, ומצד שני לתרגם את תנועת המבקרים באתר האינטרנט לרווחים.

קרא עוד ←

עשרת הדיברות לשכנוע משקיע בצורה היעילה ביותר

אתם בפגישה עם משקיע פוטנציאלי או לקראת פגישה עם משקיע פוטנציאלי. ברצונכם להציג בפניו את הרעיון ואת התכנית העסקית שלכם, על מנת לגייס כסף עבורה. כיצד להציג את התכנית בצורה אפקטיבית ואטרקטיבית? כיצד למקסם את הסיכוי לגייס כסף באותה פגישה או מאותו משקיע? לקראת עלייתה של תכנית "הכרישים", מביאים לכם עורכי הדין יניב זייד וגיל אייל, העוסקים בין השאר בגיוסי הון מטעם לקוחותיהם, את עשרת הדיברות לשכנוע אפקטיבי של משקיעים.

קרא עוד ←

עשרת הדיברות לפגישה ראשונה מוצלחת עם לקוח

מצ"ב 10 הדברות לפגישה ראשונה מוצלחת עם לקוח

קרא עוד ←

עשרת הדיברות לנאום מוצלח

נדרשתם להרצות מטעם העבודה בפני לקוחות פוטנציאלים? נתבקשתם לנאום בפני אנשים במסגרת פרטית? אתם מעוניינים לשכנע לקוח בעמדתכם בנושא מסוים?

קרא עוד ←

עסק מתייעל

יש גם גישות המגנות את פולחן היעילות ומציעות לאנשי עסקים קטנים ובינוניים לפעול דוקא על פי אמונה ורגשות.

קרא עוד ←

על הדבש ועל העוקץ – מניעת עוקצים

החגים מגיעים והעסקים פורחים. היקף הרכישות גדל, המכירות עולות והעסק הומה כמו כוורת דבורים. אך בתוך המולת הקניות ומשלוח הסחורות עלולים בתי עסק רבים ליפול קורבן לתרגילי עוקץ שונים.

קרא עוד ←

על אסרטיביות ואגרסיביות

מאמר זה מביא מידע בקווים כלליים בנושא אסרטיביות וההבדל בינה לבין אגרסיביות. כוונתו לתאר את הכלים המאפשרים לנו להתייחס לעצמנו – ואל בני האדם הסובבים אותנו. מרביתנו מערבבים אסרטיביות ואגרסיביות. אסרטיביות אמיתית מתייחסת לרצונותיהם ולצרכיהם של כל המעורבים, בעוד שאגרסיביות מתייחסת לרצונות ולצרכים של העצמי האישי של כל אחד מאיתנו. מסיבה זו ניתן להחשיב אסרטיביות כהרחבת אפשרויות הבחירה של הכלל.

קרא עוד ←

עונתיות בענף המסעדות

שינוי עונות, הוא דבר מבורך, אבל בענף המסעדות, שינויים אינם מתקבלים בברכה. עונת השינויים מחוללת מספר מהפכים בתפיסת המסעדה ועל בעל העסק בתחום זה להיערך כראוי. השינויים נוגעים כמובן לכל רובדי הניהול המתייחסים לפעילות המסעדה:

קרא עוד ←

עובדים בלי ללכת לאיבוד טכניקות לניהול אפקטיבי

כיצד אתה מנהל את עובדיך וכיצד תוכל להשתפר - 9 טכניקות לניהול אפקטיבי

קרא עוד ←

ניהול זמן – הנקודות החשובות

האם אתם עובדים בשיטה כלשהי על מנת להספיק את כל המשימות שקבעתם לעצמכם (או שנקבעו לכם) או שאתם מתחילים את היום בדהרה, בתקווה לצאת ממנו בשלום? לפניכם 24 עצות לניהול זמנכם, אחת לכל שעה ביום.

קרא עוד ←

משפחת כהן לחדר הישיבות – גיוס והעסקת בני משפחה בעסק במשפחתי

העסקת עובדים בעסק בבעלות משפחתית הוא נושא רגיש מאד הדורש תכנון, חשיבה, קביעת מדיניות וכללים ברורים.

קרא עוד ←

מידע מבוקש בלחיצת מקש

אחד המקרים הידועים כשמזכירים את תחום איסוף הנתונים וכריית המידע הוא על רשת מזון אשר בדקה את הקשר בין מוצריה וגילתה קשר מפתיע בין פחיות בירה לטיטולים חד-פעמים לילדים. בדיקה מעמיקה יותר, אשר כללה ראיונות עומק, גילתה שהלקוחות בגילאים 28-35 אשר נהגו לבלות בכל ערב בפאב השכונתי ולצפות בכדורסל מכללות, כאשר נולד להם הילד הראשון, לא הפסיקו את הריטואל של בירה-כדורסל בערב אלא העבירו אותו לביתם. הרשת החליטה להפריד בין מיקום הבירה למיקום הטיטולים בחנות ולהרחיק אותם ובכך הגדילה את המכירות ב- 7%, כיוון שהרחקת המוצרים זה מזה גרמה ללקוחות לבלות בחנות יותר זמן ובכך להיחשף ליותר פרסומות ומבצעים.

קרא עוד ←

מי אמר שחינם עולה ביוקר? המדריך המלא למציאת תוכנות ברשת

כל בעל עסק, כמו גם כל אדם פרטי עם מחשב, נזקק היום למגוון תוכנות בסיסיות כמו כתיבת מסמכים, שמירת טלפונים והכנת מצגות, שלא להזכיר דברים מורכבים יותר כמו בניית אתרי אינטרנט, גיבוי ושמירה וכו'.

קרא עוד ←

מה הסגנון שלך? אתה וניהול

מגזין FORTUNE ראיין החודש שבעה מנהלים בכירים לגבי השאלה כיצד הם מארגנים את זמנם ואת שגרת יומם בעבודה. מצא את הסגנון המתאים לך.

קרא עוד ←

לשחק במגרש של הגדולים – הגשת מרכזים ע"י עסקים קטנים

שיטת המכרז, על גווניה וצורותיה, היא שיטה נפוצה מאד במגזר העסקי בישראל. משיטה שהייתה נחלתם של משרדי ממשלה, רשויות מוניציפליות וארגונים ציבוריים, התרחבה שיטת המכרז וחדרה גם לחוג נותני העבודה הפרטיים.

קרא עוד ←

לפרוץ את החומה – עסקים עם סין

בשנת 1992 כוננו ישראל והרפובליקה העממית של סין יחסים דיפלומטים רשמיים. החל מאותה שנה ועד היום התפתח מסחר בין המדינות בקצב שהולך וגדל בעשרות אחוזים כל שנה ועבר לא מכבר את רף 3.5 מיליארד הדולר.

קרא עוד ←

לחסוך ליום סגריר – טיפים לניהול עסק עונתי

ניהול עסק, כל עסק, מחייב את בעליו להיות בעל יכולות שונות ומגוונות. עבודה מול לקוחות, בנקים, ספקים, ניהול עובדים, ניהול מלאי, ניהול תזרים, תמחור נכון, שיווק ופרסום ועוד הינם מנת חלקו היום יומית של המנהל.

קרא עוד ←

להכיר את השכיר ולייעל את המנהל

עובד הסובל מקשיים כלכליים בא למעסיקו ומבקש תוספת שכר, התפתח סכסוך בין עובדים, והחברים לעבודה "תופסים צד" ותומכים באחד הניצים. עובד העובר תהליך גירושין מופיע לעבודה יום יום מוטרד ומדוכא, משתף עובדים אחרים בצרותיו ומדבר בטלפון ללא הרף עם עורכי דינו, ילדיו, חבריו, אשתו/גרושתו ואחרים.

קרא עוד ←

להיות אדון לזמן

מה הקשר בין הצלחה עסקית, אישית וחברתית לבין ניהול יעיל של הזמן? ולמה כל כך חשוב שבעלי עסקים ויזמים ישלטו בזמן שלהם?!

קרא עוד ←

לדוג מידע ברשת – החיפוש אחר מודיעין תחרותי לעסק

מודיעין תחרותי עדכני ואמין יכול לסייע לארגון לעקוב אחרי שינויים בסביבתו התחרותית ולהגיב בזמן לשינויים אלו וכך ולקבל החלטות חשובות בתבונה. חשוב לאסוף את המידע הנכון ולשגרו למקבל ההחלטות המתאים. בעזרת הצעדים הבאים ניתן ליעל את תהליך איסוף המודיעין התחרותי:

קרא עוד ←

לבחור עובדים על פי הרגש

מה אתה עושה כאשר אתה זקוק לעובדים? מפרסם מודעה וממיין קורות חיים? פונה לחברת כוח אדם שתעשה את העבודה עבורך? האם שיטות אלה מבטיחות לך עובדים טובים?

קרא עוד ←

כל השנה או רק העונה – עונתיות בענף התיירות

עונתיות בתיירות היא חלק מובנה מהענף התיירות. השאלה היא האם ואיך, אני כתיירן, מתייחס לעונתיות: האם העונתיות היא איום או הזדמנות? האם היא מחלישה את העסק או מחזקת אותו?

קרא עוד ←

טיפים לעבודה על מחשב

המחשב הפך כבר מזמן לידידו הטוב של האדם. יחד עם זאת, אנחנו מוצאים את עצמנו לעיתים קרובות נאבקים בידיד הזה ותוהים אם אין דרך יותר פשוטה לעשות את הדברים. אז אספנו כמה טיפים שיעשו לכם את החיים, אם לא קלים יותר, אז בטח קצת יותר מעניינים .

קרא עוד ←

טיפים להשתתפות נכונה במכרזים

דווקא בתקופה בה עסקים נאבקים על כל לקוח, ניתן לפתח פעילות עסקית משמעותית לעסק קטן או בינוני על ידי הסתייעות באפיק המכרזים. רוב המכרזים אינם "תפורים".

קרא עוד ←

חיפוש מידע שישאיר אותך בתמונה – איסוף מידע עסקי ותחרותי באינטרנט

בשנת 2010 ייווצרו 988 מיליארד גיגה בייט של מידע דיגיטאלי באינטרנט. נתון מדהים זה עולה מתוך מחקר מהפכני בנושא "המפץ הגדול" של המידע הדיגיטאלי שיצא במרץ השנה (מטעם IDC בחסות EMC). מדובר על מידע שנוצר ומועתק בעולם ע"י אנשים פרטיים ועסקיים. נתון זה מוכיח את מידת התלות הרבה שלנו באינטרנט, הן כאנשים פרטיים והן כבעלי עסקים. למעשה, האינטרנט מהווה כלי עבודה חיוני וחשוב ביותר לעסק שלנו.

קרא עוד ←

זכויות המעביד בסוגיית פיטורים ותשלום פיצויים

החלטת המעביד לפטר עובד או להעסיקו הנה חלק לגיטימי מזכויותיו לנהל את העסק כראות עיניו ועל פי המדיניות שקבע כמו גם לחסוך בעלויות הנראות לו יקרות מדי, אך תמיד בכפוף למגבלות החוק. עם זאת, יש לזכור כי לעובד נתונה הזכות, להתפרנס ולהשתכר בכבוד.

קרא עוד ←

המרוץ נגד השעון המתקתק

הכללים לניהול זמן רבים ומגוונים, ואין מדובר במעשה קסמים. יש להתאמן בניהול זמן, להבין, לקבל ולהפנים את הכללים החדשים. הפיתוי לחזור להרגלים הישנים – תמיד אורב בפתח, קורץ לנו, מחייך את חיוכו המפתה.

קרא עוד ←

ארבעה מרכיבים לניהול חנות אינטרנט

"לא חשוב מה אתה מוכר בחנות המקוונת שלך, בין אם זה מוצר או שירות", אומרת לסלי לנדקוויסט בספרה Selling Online for Dummies. עליך למלא ארבעה מרכיבים בסיסיים על מנת להצליח ולהפוך לרווחי.

קרא עוד ←

אסרטיביות

מטרתה של האסרטיביות היא למצוא את הפתרון הטוב ביותר, המתאים לכולם. מצב זה מכונה באנגלית “A win:win solution".

קרא עוד ←

איך להתמודד עם חיפוש עובד?

קבלת עובדים חדשים לעסק היא אחת המטלות החשובות (והקשות) ביותר שעליך לבצע. היא דורשת זמן, תכנון ומחשבה. החלטה לא נבונה בתחום זה עלולה לגרום נזק לעסק כולו ולפגיעה בתוצאות העסקיות בטווח הארוך.

קרא עוד ←

אחריות עד הבית – נזיקין ואחריות למוצרים, לעובדים ולאחרים

העסק שלך מציע שירות או מוצר ללקוחות. את, כבעלת העסק, עושה את כל המאמצים כדי שהמוצר או השירות יהיו באיכות גבוהה ולשביעות רצונם של הלקוחות. אך כיצד מוגדרת על פי החוק האחריות שלך למוצר או לשירות שאת מספקת? איזה מידע את חייבת למסור ללקוחות אודות המוצר ? תשובות לשאלות אלו ועוד, תוכלי למצוא כאן.

קרא עוד ←

משפחה בדרך להצלחה – טיפים להתנהלות נכונה בעסק המשפחתי

אם את מנהלת עסק משפחתי את כבר בטוח יודעת ש"ללכת על קצות האצבעות" זו הגדרה עדינה למצב כזה. התנהלות בעסק משפחתי יכולה להיות מעייפת נורא ורצופת אינספור שיקולים לפני כל צעד, כי צריך להתחשב בדודה של הסבתא שלא תיפגע....

קרא עוד ←

הקלחת המשפחתית – חוקה משפחתית – עסקית

החוקה המשפחתית קובעת כללים וחוקים המנחים את העסק כיצד לקבל החלטות ובעיקר כיצד לקבל החלטות הקשורות לגבולות העסק והמשפחה. למשל: החוקה יכולה להגדיר את אופן כניסת בני משפחה לעסק, את קביעת שכר לבני משפחה בעסק וכדומה.

קרא עוד ←

אימון אישי להתפתחות עסקית

כל עסק מתחיל ברעיון, חזון שנוצר במוחו של יזם, "יש מאין" הופך למציאות ממשית עם הקמת העסק. לאחר ההקמה העסק צומח ומתפתח והופך להיות רווחי וכלכלי- זאת השאיפה, נכון? האם בתוך כל המחשבות, ההתייעצויות, ההתלבטויות ולקיחת ההחלטות, אנחנו שואלים את עצמנו: היכן אני רואה את עצמי בעסק בעוד שנה? בעוד חמש שנים? מה הייחודיות שלי כיזם/ בעל עסק?

קרא עוד ←

אני רוצה להיזכר שגם כשיש ימים קשים, הכול אפשרי עבורי

אני רוצה להיזכר שגם כשיש ימים קשים, הכול אפשרי עבורי. אני רוצה לעשות סדר בדברים, חושבת על הרבה רעיונות והרבה דברים שיש לי לעשות בבת אחת. להיזכר מה המטרה שלי, התבלבלתי כשהגעתי לישראל".

קרא עוד ←

שם המאמר: אימון יזמים ובעלי עסקים בעלי הפרעות קשב וריכוז (ADHD / ADD)

כלים להצלחה בניהול עסק ליזמים ובעלי עסק בעלי הפרעות קשב וריכוז

קרא עוד ←

המנהל כמאמן – שינוי הפרדיגמה הניהולית

כל מנהל מעוניין בעובדים מסורים, אחראיים ומחויבים ,המשקיעים את מיטב הכישורים והיכולות הייחודיות והאיכותיות בתוך הארגון. תורת הניהול עוסקת בדרך ליצור עובדים מסוג זה ע"י גישות שונות ומגוונות החל ממתן תגמולים למיניהם וכלה בהפעלת סמכות.

קרא עוד ←

הפרעת כסף – לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז – בראי הכלכלה הלאומית

תמיכה ביזמות העסקית- הינה דרך ראויה לשילובם המוצלח של אנשים לקויי למידה, קשב וריכוז בכלכלה ובחברה. זה משתלם, וזה בידנו !

קרא עוד ←

סוגיות שונות בניהול כח אדם- יולי 2010

סוגיות שונות בניהול כח אדם- יולי 2010

קרא עוד ←

הדחיינות – הנטיה האנושית לדחות ביצועם של דברים

הנטייה האנושית לדחות ביצועם של דברים – היא נחלת כולם, אולם ישנם כאלה המתאפיינים בה במיוחד.

קרא עוד ←

כיצד יכול המסטרמיינד לתרום לבעלי עסקים קטנים

מסטרמיינד או "רב מוח", כפי שהוא נקרא בעברית, הינו תהליך עבודה רב עוצמה לפיתוח עסקים שזוכה לתהילה מחודשת בשנים האחרונות. זוהי דרך עבודה המאפשרת אבחון והתערבות קצרי מועד ואינטנסיביים ביותר. בימינו, בזמן של שינויים המתרחשים בקצב מהיר ושל בעיות מורכבות, יש חשיבות רבה בתהליך מהיר ורב מימדי המאפשר פתרון בעיות על ידי סעור מוחות.

קרא עוד ←

ניהול זמן או התנהלות בזמן ?

הזמן לא ניתן לעיכוב, לעצירה או לזירוז; ואי אפשר לחסוך זמן ע"י יצירת בנק של שעות, שנצבר לזכותנו. כשאנו "חוסכים זמן", הכוונה שאנו מקצרים את משך הזמן המוקצה לפעילות מסוימת, כדי להשאיר לעצמנו יותר זמן עבור פעילויות אחרות.

קרא עוד ←

השחיקה בעסק הזעיר- מקורותיה והדרכים להתמודד עימה.

שחיקה מקצועית הינה תופעה ידועה, מוכרת ומדוברת במקומות עבודה. תופעה הפוגעת בעובד ומשפיעה גם על מקום העבודה. מפליא הדבר שממעטים לעסוק בה בעסק הזעיר, למרות שסביר להניח שבעל העסק הזעיר הנושא על גבו אחריות כבדה יסבול ממנה.

קרא עוד ←

מוטיבציה בעבודה

6P - ששת סוגי המוטיבציה בעולם. מוטיבציה הינה "שאיפות, צרכים ועניין, המעוררים את האורגניזם, דוחפים ומכוונים אותו לקראת מטרה מסויימת" (א.זיור 1993)

קרא עוד ←

תכנון אסטרטגי שנתי- תנאי הכרחי לצמיחה בארגון

אסטרטגיה היא ''סידרה של החלטות, פעולות והקצאות משאבים, אשר קובעות את אופיו, מקומו וכיוון התקדמותו של ארגון בסביבה בה הוא פועל". תכנון אסטרטגי, שפירושו: בדיקה יסודית של המרכיבים האמורים, צריך להוות חלק מתרבות הארגון.

קרא עוד ←

העובדים חשובים לך – פנסיה לשנת 2013

העובדים חשובים לך! עדכונים לגבי חוק הפנסיה לשנת 2013.

קרא עוד ←

אז איך נותנים ביקורת מקדמת???

"את פשוט לא מאמינה איזו שיחה מעצבנת הייתה לי עם המנהל שלי עכשיו..." – זועפת יעל לתוך השפופרת. "הוא קרא לי לחדרו ישר כשנכנסתי למשרד וביקש להבין למה הפרויקט תקוע ושהוא מקווה ש"אני לא אאכזב אותו ושאתחיל להראות תוצאות!".

קרא עוד ←