מדריך ליזם

יסודות להקמת עסק מצליח

הקמת עסק חדש הינו מהלך מורכב הדורש ידע, מיומנויות וכישורים רבים.
במאמר זה נסרוק את היסודות החיוניים הדרושים להקמת עסק מצליח: החל בבחירת הרעיון העסקי, בדיקת השוק, יכולת ההשקעה הראשונית דרך בחירת השותפים העסקיים ומרכיבי האישיות של היזם וכלה בניתוח והבנת צרכי הלקוח והצורך בחדשנות תמידית.

עדות אישית – יש לי עסק בבית

לעבוד ולהתפרנס מניהול עסק מהבית, נשמע כמו הדרך האידיאלית, עבור כל אישה שהיא אם ורעיה במשרה מלאה. החיסכון המשמעותי בהוצאות, העובדה שאת אדון לעצמך, ה"פקקים" שנחסכים והזמינות הגבוהה למשפחה, שכנעו גם אותי לנסות ולהצטרף לאופנה החדשה.

האם את/ה מתאים/ה ליזמות עסקית?

השאלון הבא בודק את התכונות השונות הנדרשות ליזם. השאלון הינו אישי . אנא ענה עליו בכנות. אין תשובה נכונה, ענה לפי האופי שלך, נסיון העבר והתחושות.

השאלון מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

הקמה וניהול עסקי מזון ומשקאות

רוצה לדעת למה מסעדות נסגרות? מעוניין ללמוד מדוע אנשים הולכים למסעדה אחת ולאחרת לא ? חולם להקים בית קפה, אבל יש לך פרפרים בבטן !?

זה לא גדול עלינו!

כל אימת שמדברים על הצורך לסייע לעסקים קטנים ובינוניים מועלית כמעט אוטומטית דמותו של עסק בשלביו הראשונים הזקוק להדרכה, לימוד, ליווי וסיוע פיננסי או לחלופין, דמותו של עסק קטן או בינוני שנקלע לקשיים כספיים וזקוק לאשראי מסובסד על מנת להיחלץ ממצוקתו.

איך הופכים עוצמה נשית לעסק עצמי

נשים רבות מוצאות את עצמן מבקשות לממש את עצמן כאמהות, רעיות ובעלות משפחה בו בזמן שיש להן גם שאיפות לממש את עצמן בתחומי התעסוקה והקריירה.חלק מוותרות וממשיכות את הקו בו הלכו עד כה.אך חלק הולך וגדל בוחרות לעשות שינוי ולבסס לעצמן קריירה שנייה הבנויה על העוצמה האישית שלהן ועל היכולות המקצועיות שרכשו עם השנים, ביניהן – המיומנות שביססו כאמהות וכרעיות – מיומנויות של הענקה, נתינה ונדיבות. את יכולת הנתינה שלהן הן לומדות לתעל למקצועות כמו אימון, גישור, ייעוץ, טיפול או הדרכה.עכשיו האתגר העומד בפניהן הוא להפוך את העוצמה האישית לעסק. ולא סתם עסק – אלא לעסק מרוויח ומתגמל.