לקוחות מספרים

 

430_bee1a6dfb8d4a9e3bfe145cbcb1c1fd7אסממו סהלו (30) מאשקלון, בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה, נעזר במוקד היזמות לשם פתיחת חנות לבגדים, תכשיטים וחפצי נוי מאתיופיה ברחובות. הוא מספר:

"אני אמנם אחד שלומד לבד, אבל אני חושב שתמיד טוב ללמוד עוד, ואכן למדתי הרבה מאוד דברים חדשים שעזרו ועדיין עוזרים לי בתפעול החנות. קיבלתי מהמוקד יועץ עסקי שישב איתי על התוכנית העסקית ועזר לי רבות בנושאי שיווק ופרסום."

 

 

430_ec422fd180e1473e10eaf2cf0603b9d4

יצחק אבררו (35) מהישוב עלי זהב, פתח מינימרקט בישוב מגוריו ונעזר לשם כך במוקד היזמות. הוא מספר:

"כבר לפני כחמש שנים, רציתי לפתוח עם חברים גן אירועים ועשינו קורס יזמות של מט"י. הרעיון נפסל בסופו של דבר, אבל מאז הקורס החלטתי שאני רוצה להיות עצמאי. כשבחרתי לפתוח מינימרקט דיברתי עם זמיר, סיפרתי לו על הרעיון, והוא נתן לי יועצים עסקיים שבנו לי תוכנית עסקית וגם עזר לי בהשגת מימון. היועץ של המוקד עדיין מלווה אותי, עוזר ומכוון בכל מה שאני צריך, וזמיר תמיד נותן טיפול מסור".

 

 

430_b35024766fb28a9feebfd6882a12f2fb

גדי וורקנך (38) מחדרה, נעזר במוקד בכדי להתחיל קריירה כסוכן נדל"ן עצמאי בחדרה. הוא מספר:

"לאחר שעברתי קורס הנדסאי תוכנה רציתי להתקבל לעבודה בבנק הדואר כפקיד. בראיון המנהלת אמרה לי: "בשבילך יש רק חלוקת דואר" שאלתי אותה למה, הרי יש לי את כל הנתונים והיא ענתה ש"זו משרה שמיועדת לאנשים מסוימים". זה לא היה לרוחי, החלטתי שאם בדואר ישראל מתייחסים אליי ככה, אז אני פונה לעסקים. בחצי שנה שהייתי מובטל למדתי לקבלת רישיון תיווך ואז ראיתי פרסום בלשכת התעסוקה לאנשים שרוצים לפתוח עסק, שאלתי על כך את הפקיד והוא הציע לי ייעוץ במט"י. הופניתי למוקד היזמות ליוצאי אתיופיה- שם קיבלתי ייעוץ בנושא נדל"ן, היה לי חונך במהלך כמה מפגשים. תוך כדי הלמידה שלי למבחן. החונך היה מצוין, עזר לי ותמך בי, קיבלתי הדרכה בנושאי הקמת עסק, תחום הנדל"ן, התנהלות מול משרדי ממשלה, הזכויות והחובות שלי. בזכות הייעוץ וההכוונה אני מחזיק מעמד עד עכשיו."

 

 

 

430_8c86551448e0ac59096d598ea383d9a7

אלישע סהלו (43) מתל אביב, טבח, סגן שף ומפקח בחברת ניקיון, עבר פריצת דיסק וחיפש עבודה שתוכל להתאים למצבו הבריאותי. הוא נעזר במוקד היזמות ופתח חברת ניקיון משלו. סהלו מספר:

"לאחר הרבה חיפושי עבודה, אמרתי- 'למה שלא אפתח חברה משלי?' פניתי לזמיר ג'גנאו, מנהל המוקד, ששמעתי עליו דרך חברים. בגלל שהייתי מפקח במשך שלוש שנים כבר הבנתי את העבודה, אך הבעיה שלי הייתה איך להתחיל בהקמת העסק. זמיר הפנה אותי לקרן נתן לקבלת הלוואה וקניתי את כל הציוד שאני צריך להתחלה. כיום אני עובד כקבלן משנה של עירית ת"א- עם 65 עובדים תחת פיקוחי וכן מבצע עבודות פרטיות עם עשרה עובדים".