להתחיל מחדש

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

שינויים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. כולנו עוברים אינספור מעברים והתחלות חדשות. גן הילדים, בית הספר, תנועת נוער, צבא, מעבר ליישוב חדש, נישואין, עבודה חדשה, אלה הם רק חלק קטן מהשינויים העוברים עלינו. קיימות התחלות שהן מובנות כחלק ממסלול חיינו (כמו לימודי חובה). לעומתן, קיימות התחלות שהן פרי בחירה אישית שלנו והן תולדה של יוזמה פרטית (נישואין, בחירת מקצוע).המחזוריות המדהימה של הטבע, מזכירה לנו בני האדם את הצורך האישי ברענון והתחדשות. התחלה חדשה היא חלון הזדמנות שנפתח עבורנו ומאפשר שוב את ההזדמנות לסלול דרך חדשה, שונה מקודמתה. דרך שהיא הזדמנות לצמיחה ופריחה של כל מה שנאפשר שיקרה.

על מנת לאפשר לעצמנו את כל אותן התחלות שאנו משתוקקים לבצע, להלן מספר עצות :

הגדירו במדויק את רצונכם. בחרו תחום אחד בחייכם בו הייתם רוצים לשנות דבר מה בשנה הקרובה. המשילו את המטרה לתכנון מסע. האם חשבתם לנסוע לעיר מסוימת מבלי לדעת לאיזו עיר ברצונכם להגיע? לפיכך, אם תרצו לשנות, חשבו על היעד. לאן אתם רוצים להגיע? מה תרצו שיקרה באותו תחום?
כתבו! כל מעבר מהראש אל הכתב מחולל פלאים.
התחילו מהסוף: רשמו את המטרה כאילו השגתם אותה. למשל: אני בעלת חברה המייבאת מוצרי ניקיון אורגניים. אני מפיצה ל 200 נקודות מכירה ברחבי הארץ. המשרד שלי נמצא ב… הרווחים שלי בשנת 2011 הם…
הציגו פרטים! תמונה ברורה ומפורטת ככל האפשר של העתיד שלכם, כפי שהייתם רוצים לראותם. העתיד מורכב מאותם הדברים שמרגשים אתכם, שאתם אוהבים ורוצים לעשות. ככל שתפרטו יותר, באופן ברור ומוגדר בזמנים, בפרטים, בכמויות ובמקומות – כך היעד הופך להיות מוחשי יותר, אמיתי יותר ולכן גם בר השגה.
חסמים: לכל אדם קיימים חסמים המונעים הגשמת המטרות. התמודדות עימם בתהליך ליווי של איש מקצוע, תסייע לעבור את המשוכה ותקרב את הגשמת המטרה.

5/5
סגירת תפריט