להסתכן או לא להסתכן? זאת השאלה!

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

איריס הגיעה לאימון לאחר שקיבלה החלטה לפתוח עסק בתחום של סידור ארונות. היא כבר לא צעירה והרעיון העסקי החל כששהתה עם משפחתה בארה"ב לפני שנים רבות. שם, ממש במקרה, גילתה את יכולותיה בתחום זה. לאחר ששבה ארצה, היו מספר ניסיונות כושלים בתחום זה שריפו את ידיה. חששותיה של איריס גברו וכללו התנגדויות מסוגים שונים כגון: שירות שהוא לעשירים בלבד, ריבוי מתחרים בתחום, חוסר ידע בשיווק עצמי, מיקום גיאוגרפי בעייתי ועוד. תהליך האימון התמקד בהתמודדות מול ההתנגדויות השונות והבנת הרווחים שיש לאיריס מהם ובהמשך, בבחירה מחודשת בתחום של סידור ארונות מתוך הבנה שבעצם הבחירה והעיסוק החדש היא מתמקדת בעשייה ולא בתוצאות. איריס, בפעם הראשונה בחייה, הקימה עסק באופן רשמי, מול הרשויות, ובכך לקחה התחייבות להיות בעלת עסק. בנוסף,אימצה גישה לפיה היא מאפשרת לעצמה להוכיח את כישוריה בתחום ולפיכך, עושה את המיטב על מנת להצליח. ההצלחה לא איחרה לבוא…איריס היא דוגמא לאישה אשר במשך שנים רבות חלמה להיות בעלת עסק אולם מעולם לא העזה להוציא את החלום אל הפועל.
אימון מתקשר לא פעם עם תוצאות מעשיות. המוטו הוא שכל רעיון, שאיפה ובחירה של האדם ניתנים למימוש. לכולנו שאיפות וחלומות אולם, מרגע שרוצים להוציא אותם אל הפועל מתחילה ההססנות. פחדים מתגנבים ויוצרים "רעשים" שמפריעים לרעיון להפוך לכדי מציאות.אכן, יישום רעיון איננו פשוט כלל וכלל. יחד עם זאת, בלעדי היישום, כל הרעיונות והשאיפות יישארו, קרוב לוודאי, בתיאוריה בלבד.האם הרגשת לאחרונה רצון לעשות שינוי בתחום כלשהו? מה זה היה? מה היית רוצה לשנות? מתי זה יקרה? סדרה זו של שאלות כלליות תתרום להבין מהו "המצפן" האישי. אם לא קרה, הדבר שרצית שיקרה, מה היה הגורם המעכב?במקרים רבים, הגורם המעכב הוא צורך לעשות מעשה. כולנו מעידים על עצמנו שאנו שואפים ללמוד, להבין ולהתקדם. הרבה מאיתנו גם מתכוונים לכך, אך כל אחד מאיתנו גם עובר את "המבחן המעשי", אותו מבחן בו הוא נדרש להוכיח בפועל את רצינות כוונותיו. זה המקום בו רבים חווים את חוויית הכישלון. רצינו. מאוד!, התכוונו. מאוד! ומה עשינו הלכה למעשה?…
על מנת ליצור מציאות אחרת, בה המחשבות והרצונות הופכים ממשיים יש צורך לפעול. פעולה דורשת גיוס מנטאלי עצום שבו אנו ממוקדים ומרוכזים במטרה אותה אנו רואים מול עינינו. המטרה, תהיה אשר תהא, צריכה להיות בסדר עדיפות עליון. נחישות מסייעת מאוד במתן קדימות למטרה והתמקדות בה. ההחלטה לפעול כרוכה גם בהבנה שעלולות לצוץ בעיות. שייתכנו סיכונים בדרך. שתהיינה גם טעויות.
המסקנה מניסיונה של איריס ומניסיון רבים אחרים, היא שהסיכון האמיתי הוא לא להסתכן…

5/5
סגירת תפריט