מאמרים בנושאי יזמות עסקית

הוצאות מוכרות במס – טיפים שכדאי לדעת

הוצאות שכר לבן זוג, לקרובי משפחה ולשותפים, אחזקת רכב, הפרשות לקופות גמל לדמי מחלה, דמי חופשה, מענק יובל ובונוסים עתידיים ועוד. מתוך הספר "הוצאות מוכרות" של עו"ד רמי אריה, רו"ח

קרא עוד ←

פקיד השומה אצלך בסלון

התמצאות בחוקי המס לבעל עסק מסובכת ממילא וכשהעסק בבית, היא דומה למבוך מפותל במיוחד, להלן מס' טיפים על מנת לעשות "סדר בבלאגן". לגזור ולשמור

קרא עוד ←

יש לי שם נפלא לעסק – על חשיבות השם

מה המשותף לעסקים הבאים: רשת מלונות הילטון, אולפני ופרקי השעשועים של דיסני, מחלבות שטראוס והקיוסק של משה (בפינה ליד בית הספר)?

קרא עוד ←

יתחת קורת גג אחת – יתרונות וחסרונות לעסק הביתי

חושבים לפתוח עסק בבית? אתם מצטרפים לגל הולך וגובר של עסקים ביתיים. למי מתאים לפתוח עסק בבית? אילו עסקים פועלים היטב מהבית? ממה צריך להיזהר ומה היתרונות?

קרא עוד ←

הכל נשאר במשפחה – אתגרים לצמיחת העסק המשפחתי

בעלי עסקים משפחתיים, המבקשים להמשיך להשיג צמיחה ארוכת-טווח, ניצבים בפני כמה וכמה אתגרים קשים: הם נצמדים לנוסחת ההצלחה שלהם, למרות שהעולם כבר התקדם הלאה; הם "מבזבזים" את ההון העצמי של החברה על בונוסים לבני משפחה, כדי למנוע חיכוכים; הם לא מצליחים למנות יורש ראוי מקרב המשפחה, ונאלצים להתמודד עם שאיפות מנוגדות של בני המשפחה. אלה ששת האתגרים המרכזיים לעסק משפחתי הרוצה להמשיך ולצמוח.

קרא עוד ←

דרכים לצמיחת העסק הביתי

העסק עובד יפה אבל אתם רוצה יותר. הנה 10 רעיונות שיעזרו לכם לקחת את העסק הביתי לרמה חדשה.

קרא עוד ←

המדריך לשינוי בגלקסיה

פתאום התחלתי להרגיש שזה לא זה יותר. הפגישות נעשו יותר ויותר מונוטוניות והייתי עסוקה כל הזמן בלחשוב כמה שאפשר היה לעשות את זה אחרת. פתאום כל עסקה שהייתי סוגרת לא הייתה מקפיצה לי את האדרנלין וגורמת לי להרגיש שאני "מלכת העולם". ואז מתחיל הספק. אם היקום נשאר אותו דבר מסביב ורק אני רואה הכל אחרת אז משהו כנראה "לא בסדר"...אולי אני בסוג של תסכול או דכאון??? איך מה שנלחמתי עבורו כל השנים בשביל להגיע לרמה המקצועית, האישית והחברתית ששאפתי פשוט לא מספק אותי יותר?

קרא עוד ←

הקמת עסק חדש- מה רצוי לבדוק לפני, לשאול ולהתייעץ

חלום חייכם הוא להיות בעלי עסק. אתם כבר יודעים איזה מוצר או שירות יציע העסק ואולי אפילו מדובר בתחום אותו למדתם, או שהתמחתם בו. אבל דבר מאלה לא מבטיח הצלחה של העסק החדש ולפני הכל יש לבחון היטב מספר גורמים חשובים.

קרא עוד ←

להתחיל מחדש

שינויים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. כולנו עוברים אינספור מעברים והתחלות חדשות. גן הילדים, בית הספר, תנועת נוער, צבא, מעבר ליישוב חדש, נישואין, עבודה חדשה, אלה הם רק חלק קטן מהשינויים העוברים עלינו.

קרא עוד ←

להסתכן או לא להסתכן? זאת השאלה!

האם הרגשת לאחרונה רצון לעשות שינוי בתחום כלשהו? מה זה היה? מה היית רוצה לשנות? מתי זה יקרה? סדרה זו של שאלות כלליות תתרום להבין מהו "המצפן" האישי. אם לא קרה, הדבר שרצית שיקרה, מה היה הגורם המעכב?

קרא עוד ←

מא' עד ת' מדריך המיסוי המלא ליזם המתחיל

ברכות לרגל פתיחת עסקך. במאמר זה אנסה לתת הסברים קצרים למונחים מקצועיים בתקווה שיעזרו לכם, כיזמים מתחילים, להתאקלם במהירות בעולם העסקים. אין המאמר מתיימר לתת תשובות לכל השאלות, אלא לתת לכם את המושגים איתם תוכלו לצאת לדרך ולהתחיל לפעול. אני ממליץ בכל מקרה לפנות לרואה חשבון לקבלת הדרכה אישית ומעקב צמוד על התיק.

קרא עוד ←

בין רו"ח ל'בְּרוֹך' – איך לבחור את רואה החשבון שלי ?

כל עסק זקוק לרואה חשבון או יועץ מס. גם אם העוסק מטפל בכוחות עצמו בהנהלת החשבונות השוטפת, מומלץ בכל חום להיעזר באיש מקצוע לצורך הגשת הדו"חות השנתיים ואחרים לשלטונות המס. החוקים מורכבים, יש הרבה יכולת "לנתב" דברים וכתיבת סכומים במשבצת הלא נכונה יכולה להיות החלטה מאוד יקרה (או חסכונית). השאלה היא איך לבחור את איש המקצוע הנכון, מי רואה החשבון שכדאי לי לבחור? ההחלטה הינה החלטה לא פשוטה ותיצור מחויבות ארוכת טווח. האופי של המקצוע הוא כזה, שמי שנתקשר עמו היום, ירוץ עמנו דרך ארוכה ושנים רבות. לפיכך, עולה החשיבות של הבחירה באיש הנכון.

קרא עוד ←

מי זה דופק בדלת? איך להתמודד עם ביקורת בעסק

מאחר והמאמר להלן נכתב לטובת האזרח מן היישוב שאיננו מומחה למיסים, הוקרב במספר מקרים הדיוק הדקדקני לטובת הסבר בהיר של המצב. כמובן שעל כל אדם לקבל ייעוץ מקצועי בהתאם לנתוניו הפרטניים.

קרא עוד ←

עסק עצמאי ב"מגרש הביתי"

הפעלת עסק עצמאי מהבית – הינה מגמה ההולכת ומתבססת. אנו עדים ליזמים ובעלי מקצועות חופשיים רבים, המוותרים על תשלום גבוה של דמי-שכירות ; על נסיעות מפרכות, מסוכנות ויקרות למקום-העבודה וממנו; על החיפוש הנואש אחר מקום-חניה נדיר ; על שעות שמרטפות ארוכות ,יקרות ולאו-דווקא איכותיות; ומעדיפים לנצל את הזמן ,הכסף והאנרגיות שהתפנו - לטובת פיתוח העסק שלהם.

קרא עוד ←

קשה לשרוד – שרידות עסקים קטנים בישראל

לפי נתוני BDI, שיעור ההישרדות של עסקים קטנים ובינוניים בישראל הוא מהנמוכים בעולם ועומד על 58% בלבד. אם כבר חשבתם להקים עסק רצוי שיהיה בענף המחשוב. לפי הנתונים שיעור ההישרדות של עסקים בתחום עומד על 95% בתום השנה הראשונה לפעילות

קרא עוד ←

תיאום כוונות, טיפים ליזם המתחיל באינטרנט

באינטרנט הכל מדיד אחד הכללים החשובים שתמיד יש לזכור הוא כי באינטרנט כל פעולה ניתן למדוד, לכמת, לבחון את יעילותה, ובהתאם לשפר ולייעל את הפעילות העסקית. אל תסתפקו בהשקעה ללא מדידת ההחזר עליה. ניתן כיום לקבל ניתוח סטטיסטי איכותי, אפילו באמצעות כלים חינמיים כגון Google Analytics ו- Google Adwards, ולעקוב אחר כל תהליך המכירה. החל מבחינת אפקטיביות הפרסום (אלו ביטויים מביאים יותר גולשים), דרך פעילות הגולשים באתר עצמו (מהו תהליך הרכישה אותו הם מבצעים) ועד לבחינת המכירה עצמה (מה המוצרים הפופולאריים אצל אלו גולשים).

קרא עוד ←

איך הופכים עוצמה נשית לעסק עצמי

נשים רבות מוצאות את עצמן מבקשות לממש את עצמן כאמהות, רעיות ובעלות משפחה בו בזמן שיש להן גם שאיפות לממש את עצמן בתחומי התעסוקה והקריירה.חלק מוותרות וממשיכות את הקו בו הלכו עד כה.אך חלק הולך וגדל בוחרות לעשות שינוי ולבסס לעצמן קריירה שנייה הבנויה על העוצמה האישית שלהן ועל היכולות המקצועיות שרכשו עם השנים, ביניהן – המיומנות שביססו כאמהות וכרעיות – מיומנויות של הענקה, נתינה ונדיבות. את יכולת הנתינה שלהן הן לומדות לתעל למקצועות כמו אימון, גישור, ייעוץ, טיפול או הדרכה.עכשיו האתגר העומד בפניהן הוא להפוך את העוצמה האישית לעסק. ולא סתם עסק - אלא לעסק מרוויח ומתגמל.

קרא עוד ←

זה לא גדול עלינו!

כל אימת שמדברים על הצורך לסייע לעסקים קטנים ובינוניים מועלית כמעט אוטומטית דמותו של עסק בשלביו הראשונים הזקוק להדרכה, לימוד, ליווי וסיוע פיננסי או לחלופין, דמותו של עסק קטן או בינוני שנקלע לקשיים כספיים וזקוק לאשראי מסובסד על מנת להיחלץ ממצוקתו.

קרא עוד ←

הקמה וניהול עסקי מזון ומשקאות

רוצה לדעת למה מסעדות נסגרות? מעוניין ללמוד מדוע אנשים הולכים למסעדה אחת ולאחרת לא ? חולם להקים בית קפה, אבל יש לך פרפרים בבטן !?

קרא עוד ←

האם את/ה מתאים/ה ליזמות עסקית?

השאלון הבא בודק את התכונות השונות הנדרשות ליזם. השאלון הינו אישי . אנא ענה עליו בכנות. אין תשובה נכונה, ענה לפי האופי שלך, נסיון העבר והתחושות. השאלון מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

קרא עוד ←

עדות אישית – יש לי עסק בבית

לעבוד ולהתפרנס מניהול עסק מהבית, נשמע כמו הדרך האידיאלית, עבור כל אישה שהיא אם ורעיה במשרה מלאה. החיסכון המשמעותי בהוצאות, העובדה שאת אדון לעצמך, ה"פקקים" שנחסכים והזמינות הגבוהה למשפחה, שכנעו גם אותי לנסות ולהצטרף לאופנה החדשה.

קרא עוד ←

יסודות להקמת עסק מצליח

הקמת עסק חדש הינו מהלך מורכב הדורש ידע, מיומנויות וכישורים רבים. במאמר זה נסרוק את היסודות החיוניים הדרושים להקמת עסק מצליח: החל בבחירת הרעיון העסקי, בדיקת השוק, יכולת ההשקעה הראשונית דרך בחירת השותפים העסקיים ומרכיבי האישיות של היזם וכלה בניתוח והבנת צרכי הלקוח והצורך בחדשנות תמידית.

קרא עוד ←

עסק בסיווג גבוה – היבטים משפטיים של צורות התאגדות עסקית

אנשים שונים המעוניינים להקים עסק, מתלבטים רבות, לפני הקמת העסק, בבחירת צורת ההתאגדות העסקית של העסק החדש. שכן, חלק מהעסקים הינם מנוהלים באופן של עצמאי, חלק באופן של שותפות וחלק באופן של חברה, כאשר ההבדל ביניהם ו/או היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם לא תמיד ברור.

קרא עוד ←

צעדים ראשוניים בפתיחת עסק

תהליך הקמת עסק חדש – צעדים ראשונים

קרא עוד ←

שכיר או פרילנסר

בסביבת העסקים הנוכחית, פעמים רבות מנסים עסקים הזקוקים לכוח אדם נוסף לגייס קבלני משנה (פרילנסרים) שיבצעו את העבודה הדרושה ויתוגמלו כנגד חשבונית שיוציאו כעצמאיים לעסק הצורך את עבודתם.

קרא עוד ←

יש לי רעיון לעסק – איך אני מפתח אותו?

יש המון רעיונות טובים בעולם וכל מי שנשוחח איתו יש לו רעיון למוצר, שיפור למוצר קיים או משהו אחר שאם מישהו יקח אותו לידים, זה יהיה גדול. אז מה עושים עם זה?

קרא עוד ←

להעביר בשלום את העסק לדור הבא

רק אחוז נמוך מהחברות המשפחתיות שורדות את הדור השלישי. על-פי הסטטיסטיקות, יותר מ-50% מהחברות משפחתיות אינן צולחות את העברת השליטה לדור השני. רובן, כ-90% נכשלות בניסיון לעבור אל הדור השלישי.

קרא עוד ←

לנהל ישיבות במטבח – יתרונות וחסרונות של העסק המשפחתי

עבור חלק מכם, העסק המשפחתי הוא בחירה, כלומר תכננתם ליצור עסק משפחתי ואולי אפילו חלמתם על זה. עבור חלק מכם, העסק המשפחתי הוא עובדת חיים: זה פשוט קרה. בני משפחתך נכנסו לעסק שהקמת או אתה נכנסת לעסק שבני משפחתך הקימו. לעסקים משפחתיים אתגרים רבים. כבעל עסק משפחתי חלקם מוכרים לך, הנה כמה מהם:

קרא עוד ←

תקנון לפי התקן – תקנון החברה – תעודת הזהות של העסק

התאגדות של עסק חדש כחברה הינה במקרים רבים הדרך העדיפה והנכונה מבחינת המייסדים. בין יתר היתרונות של חברה ניתן למנות את מסך ההתאגדות המגונן על בעלי המניות, יתרונות מס מסוימים, נוחות וגמישות בצירוף, החלפה ושינויים בבעלי מניות ועוד.

קרא עוד ←