טיפים לעבודה עם בנקים

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מתוך עצמאי בשטח

כל בעל עסק המתחיל לעבוד עם הבנקים נוכח מייד כי היחס אליו שונה מעט מאשר זה לו זוכים לקוחות פרטיים. שינוי זה נובע הן מהצרכים השונים של בעל חשבון עסקי והן מהראייה העסקית של המערכת הבנקאית.להלן 5 טיפים לעבודה עם הבנקים:

דע את הצרכים הצפויים של העסק שלך
(הפקדות יומיות, צ'קים דחויים, תקבולים בכרטיסי אשראי, גודל ההשקעה הדרושה וכו'), כך תוכל לדעת על אילו שירותים תהיה מעוניין לזכות בהנחות והטבות. יש לזכור כי ניתן להתמקח כמעט עם כל בנק על כל תעריף (ריבית או עמלות), ולכן מומלץ לערוך השוואה בין מספר בנקים לפני תחילת ההתקשרות.

עדיף לעבוד עם יותר מבנק אחד
כך תוכל לבצע מעין מכרז קטן של תעריפים לפני כל פעולה משמעותית. לעיתים כדאי לנהל שני תחומים נפרדים בעסק בשני בנקים נפרדים. למשל, שיווק מקומי ושיווק לחו"ל, או ייצור של שני מוצרים שונים. ההפרדה הזו מאפשרת להימנע מלשמור את כל הביצים בסל אחד בלבד.

בדוק מדי פעם את חיובי העמלות והריביות
שהבנק גובה ממך. גם בנק יכול לטעות, ובמקרה כזה מגיע לך החזר.

שמור עם מנהל הבנק על יחסי אמון ופתיחות.
הזמן אותו לביקור בעסק ועדכן אותו בצב העסק שלך. כך תקטין את אי הוודאות שלו, וגם תוכל לנצל את הידע הפיננסי שלו ואפילו את קשריו העסקיים.

הוראה לבנק שיש לך שליטה מלאה על מצב העסק
ועדכן אותו מראש על כל חריגה צפויה בפעילות השוטפת. שיק גדול מהרגיל, עיסקה חריגה או גידול באשראי לתקופה קצרה, יעברו מהר יותר אם הבנק יידע עליהם מראש. כך תימנע מלהעמיד את מנהל הבנק במצב לא נעים וכאשר הוא בלחץ של זמן.

5/5
סגירת תפריט