טיפים לעבודה על מחשב

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מתוך עצמאי בשטח

המחשב הפך כבר מזמן לידידו הטוב של האדם. יחד עם זאת, אנחנו מוצאים את עצמנו לעיתים קרובות נאבקים בידיד הזה ותוהים אם אין דרך יותר פשוטה לעשות את הדברים. אז אספנו כמה טיפים שיעשו לכם את החיים, אם לא קלים יותר, אז בטח קצת יותר מעניינים .

נייר מכתבים מעוצב
כדי לעצב את המסמך בסגנון קבוע מראש, כאילו הייתם כותבים אותו על נייר מכתבים מיוחד, תוכלו לבחור מתפריט "עיצוב" את "ערכת נושא". בין העיצובים הקיימים שם: נייר אורז, סימן מים ופונץ' הדרים. כל נושא כזה יתאים לכם רקע, צבעים, גדלים לאותיות ועוד.
סימני ניקוד וסימנים מיוחדים
אותיות יווניות, סימן רשום ועוד, אפשר להוסיף לטקסט על ידי בחירה בתפריט "הוספה" ואח"כ "סימן". בחרו את הסימן או התו המיוחד שרציתם ואשרו.

היפר קישורים
אם אתם מעוניינים לשלב במסמך היפר קישורים, שיאפשרו לקורא לדלג ישירות מהטקסט לאתרים ברשת, תוכלו לעשות זאת בצורה האלגנטית הבאה: אחרי הקלדת הכתובת הקליקו בכפתור ימין של העכבר ובחרו "עריכת היפר קישור". בתיבה שתיפתח תוכלו להעניק לקישור שם שיופיע במסמך שלכם במקום הכתובת המסורבלת, אך עדיין יקפיץ את הקוראים למקום הרצוי.
שני מסמכים על מסך אחד
אם אתם עובדים עם שני מסמכים במקביל (למשל, כשכותבים מסמך מטיוטה שכתבתם קודם), תוכלו לקבל את שניהם ביחד על אותו מסך: מתפריט "חלון" בחרו "סדר הכל". אם אתם רוצים לשנות את גודל החלונות שנפתחו, קרבו את הסמן לקצוות המסמך ו"משכו" את החיצים הקטנים שיופיעו.

עבודה על שני חלקי מסמך בו-זמנית
אם אתם רוצים לעבוד בו זמנית על שני חלקים של מסמך ארוך, תוכלו לפצל אותו ולראות על הצג את שני החלקים הרלוונטיים. בתפריט "חלון" בחרו "פצל". בעזרת הסמן בחרו את נקודת הפיצול. תוכלו לעבור עם הסמן בין שני החלקים במהירות, לגלול כל אחד מהם בנפרד ועוד. כדי לבטל את הפיצול פשוט הקליקו עם הסמן מחוץ לתחום המסמך עליו אתם עובדים.

השוואה בין מסמכים
כדי להשוות בין שני מסמכים (למשל, טקסט שכתבתם וגרסה שנערכה ע"י מישהו אחר), פתחו את שניהם ומתפריט "חלון" בחרו "השוואה זה לצד זה". ה- Word יסמן אוטומטית את ההבדלים בין מסמך אחד לרעהו.

חזרה אוטומטית על טקסט קבוע
יש מכתבים או מסמכים מסוימים שתמיד נפתחים עם אותו הפתיח או שמופיעה בהם שורה קבועה בעניין מסויים. תוכלו להשתמש במשלים הטקסט האוטומטי שב- Word על מנת להשלים משפטים או ביטויים שאתם מרבים להשתמש בהם. הקלידו את הביטוי או המשפט שבו אתם מרבים להשתמש ואז סמנו אותו עם העכבר. לחצו בתפריט הכלים על "הוסף" ובחרו באפשרות "טקסט אוטומטי" ואז לחצו "על חדש".
בחלון שיפתח הקלידו את המילה הראשונה (יותר מארבע אותיות) או שתי המילים הראשונות שמסמלות את הטקסט האוטומטי. ברגע שתרשמו את המילים הללו ותלחצו על Enter, הביטוי או המשפט שבחרתם יופיע במסמך בצורה אוטומטית.

עצירת הדפסה
התכוונתם להדפיס עמוד אחד ושלחתם את המסמך כולו, או שטעיתם ושלחתם להדפסה מסמך שגוי. בפעולה קצרה אחת ניתן לעצור את עבודת ההדפסה באמצע. בעת שליחת מסמכים להדפסה מופיע אייקון מדפסת בשורת המשימות, בסמוך לשעון. כדי לעצור את תהליך ההדפסה: לחצו לחיצה כפולה על אייקון המדפסת, בחלון שנפתח מופיעה רשימת המסמכים הנמצאים בהדפסה, לחצו בקליק ימני של העכבר על עבודת ההדפסה אותה תרצו לבטל, בחרו באפשרות Pause כדי לעצור זמנית את עבודת ההדפסה, או ב Cancel כדי לבטל אותה כליל.

שליחת קבצים ענקיים דרך האינטרנט
צריכים לשלוח קובץ ענק, עד 1 גיגה (1000 מגה) ללקוח או לעצמכם? לא ניתן לעשות זאת ע"י אי-מייל רגיל. באתר הזה ניתן להעלות את הקובץ לשרת אשר שולח לאי-מייל שאתם מציינים כתובת מיוחדת, ששם נשמר הקובץ (עד 7 ימים). פשוט לוחצים על הקישור והקובץ יורד אליכם. מדהים! חינם וקל

כתיבת עברית בחו"ל
אתם בנסיעת עסקים לחו"ל ורוצים להמשיך להתכתב עם המשרד או עם הבית בעברית. תוכלו לעשות זאת באמצעות התוכנה של "סחבק". התוכנה מתקינה לכם פונט מיוחד על מנת לכתוב ולקרוא עברית ודרך התוכנה שלהם, שגם מספקת לוח מקשים עם מיקום האותיות העבריות, תוכלו לשלוח אי-מיילים עבריים בקלות. השימוש בתוכנה חינם.

הקלדת טקסט עברי בחו"ל
אם אתם נמצאים בחו"ל או סתם רחוק ממחשב 'דובר' עברית, יש מספר מקלדות וירטואליות באינטרנט המספקות את האותיות בעברית ואף בשפות נוספות. ב"מקלדת" – אין צורך בהתקנת תוכנה, לכל אות בשפה האנגלית יש מקבילה בעברית וכך כותבים. אפשרות נוספת היא אתר Gate2Home – בו תמצאו מקלדת וירטואלית בעברית ושפות נוספות.

FISHING
כאשר אתם מקבלים דוא"ל מוזר שממליץ לכם על משהו מיוחד וכתוב גם: לחצו פה להסרה מרשימת התפוצה. דעו לכם: ברגע שביקשתם זאת, למעשה נרשמתם למספר רשימות תפוצה נוספות. זהו פרסום שמטרתו "לדוג" אנשים אשר קוראים דוא"ל. מעתה אתם רשומים כבעלי תיבות דוא"ל פעילות וכי אתם קוראים הודעות. עם דברי דוא"ל זבל יש לעשות דבר אחד ויחיד – למחוק! לא לענות, לא להגיב ולא ללחוץ על קישורים אחרים, רק למחוק! לחצו פה למאמר בנושא.

5/5
סגירת תפריט