הלוואות לעסק קטן

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בעיית המימון הינה אחד המרכיבים המשמעותיים בהקמת עסק ובניהול שוטף של עסק בעיקר כשמדובר בהרחבת עסק. לעסקים קטנים ובינוניים בעיה זו מחריפה בשל מגבלות ההון העצמי של בעלי העסק והקושי בהשגת ביטחונות מתאימים.
בהקמת עסק או בפיתוח עסק קיים יש לתת פתרון למימון הנדרש בהתאם לתכנית ההשקעות, צרכי ההון החוזר כפי שבאים לידי ביטוי מלא בתכנית העסקית.מערך הקרנות יכול לסייע בידי היזם בהשלמת ההון הנדרש, כחלק מהמערך הכללי של ההון בעסק הכולל הון עצמי, אשראי בנקים וכספי משקיע.הפנייה לקרנות מתבצעת, בדרך כלל, בשל תנאים עדיפים בהם ניתנות ההלוואות מהקרנות. מאידך, לרוב כרוך הדבר בהליך ביורוקרטי ובצורך להציג תוכנית עסקית.ההטבות בקרנות מתבטאות בריבית נמוכה מהמקובל, תקופת החזר ארוכה, תקופת "גרייס" לפני התחלת החזר הקרן והקלה בביטחונות הנדרשים. כל קרן פועלת עפ"י הקריטריונים שלה ופונה לקהל יעד יחודי כמו: ותיקים, נשים, חיילים משוחריים ועולים חדשים ולעיתים עפ"י מיקום גיאוגרפי של העסק.קיימת גם אבחנה בחלק מהקרנות לגבי צרכי ההלוואה האם להשקעות, הון חוזר או שניהם. ניתן לקבל הלוואות בסכומי מקסימום שונים, לתקופות שונות, בתנאי אשראי ובטחונות שונים.

קיימות קרנות הנותנות הלוואות צמודות דולר, צמודות למדד או אף ללא ריבית כלל.

על מנת לנצל נכונה את זכויותיך להלוואות מקרנות, מאד מומלץ לפנות למט"י נתניה, להציג לפניו בפירוט את הרעיון העסקי ותוכנית ההשקעות כדי שיוכלו להתאים לך את חליפת המימון לך ולעסק.

לצורך הגשת בקשה לקרן הלוואות יש צורך להכין תכנית עסקית למימון ולהתמודד עם הליך מנהלי עפ"י נהלי הקרן היעודית. בתחום של פיתוחים טכנולוגיים, פטנטים, היי-טק, מוצרים מיועדים ליצוא ועוד – קיימות קרנות מתמחות ספציפית לתחום: מכון היצוא, תנופ"ה, עידוד השיווק לחו"ל ועוד.

התחום של הלוואות לעסקים דורש מומחיות על מנת להתאים את הקרן הטובה ביותר לתוכנית של בעל העסק או היזם. תפקיד מט"י הוא למצוא בעבורך את הקרן המתאימה ביותר לתוכניותיך.

כותב המאמר: צבי רובינשטיין, מנכ"ל מט"י נתניה

5/5
סגירת תפריט