גם שכירה גם עצמאית זה אפשרי!

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מצד אחד את חולמת לפתוח משהו קטן משלך, מצד שני את לא מוכנה לוותר על הביטחון שבלהיות שכירה. אפשר וכדאי לחשוב על האפשרות של גם וגם (גם גם סטייל).
לפתוח עסק קטן זה צעד שתמיד כרוך בסיכון. גם אם לא מדובר בהשקעה כספית גדולה. לוקח לעסק בהקמה לפחות שנה כדי להתחיל להניב רווחים. ובמצב הכלכלי של היום, שהשיח הוא יוקר המחייה וברלין, לא כל משפחה יכולה לצאת להרפתקה הזו של הגשמת החלום.
אז מתוך המקום הזה, שמים את החלומות בצד ומוותרים ודוחים. והפרדוקס הוא שגם כשכירים – זה לא תמיד קל לסגור את החודש. ואז כאן נשאלת השאלה-מדוע בעצם לוותר? מדוע לא לנסות לעשות את הצעד יחד עם העובדה שאני שכירה? מדוע כדי לסגור את החודש אני מחפשת רק איפה לצמצם הוצאות במקום לבדוק אפשרות של הגדלת הכנסות?
לעיתים זה גם קורה הפוך. נשים שמקימות עסק ומרגישות לחץ כלכלי גדול, בוחרות הרבה פעמים לחזור לשוק העבודה גם בחצי משרה, כד י להחזיר לעצמן את השקט הכלכלי שמאפשר להן להיות בראש נקי יצירתי ופנוי למינוף העסק שלהן.
רחלי (שם בדוי לבקשתה), בת 37, בזוגיות פלוס ילד, עובדת כמעצבת גראפית במשרד פרסום-
"השעות אינן שעות. מי שעובדת בתחום יודעת כמה קשה לסגור את היום בשעה ארבע כדי ללכת להוציא את הילד. בנוסף, כל הזמן מגיעות מעצבות צעירות ממני ופנויות ממני ואני מרגישה שזה רק עניין של זמן עד שאמצא את עצמי מפוטרת. אז במקום לחכות לרגע שיגיע. עשיתי את הצעד בעצמי, אבל בנחיתה רכה. ביקשתי לרדת ל- 75% משרה ובמקביל פתחתי עוסק פטור והתחלתי לקבל לקוחות פרטיים".הסיפור של רחלי מוכר אך יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון כמה גורמים לפני היציאה לדרך:

• אם בכוונתך לפתוח עסק בתחום שבו את עובדת כשכירה- בדקי האם זה אפשרי מבחינת חוזה העבודה שלך מול המעביד. (הדבר נכון גם אם ברצונך לפתוח עסק שאינו בתחום העבודה שלך כשכירה).• פתחי עסק בתחום שאת אוהבת ומכירה – ניהול עסק עצמאי הוא אתגר מספק, מבלי להוסיף לו את הנטל של עיסוק בתחום שאת לא מחבבת ואינך יודעת איך הוא פועל. הקלי על עצמך ובחרי בתחום שבא לך באופן טבעי.• תמיכה מהסביבה היא קריטית – עזרה מהבית יכולה להעניק אנרגיות וזמן שדרושים מאוד, בייחוד בתחילת הדרך. הקימי לעצמך צוות קטן שאותו תשתפי בתהליך שאת עוברת ושישמש לך מקור תמיכה ברגעים הקשים, גיבוי בשעת צורך ואפילו קבוצת מיקוד בשאלות לגבי העסק.• מערכת היחסים שלך עם זמן – חשוב להימנע מלתת לעסק להשתלט על זמנך ולעסוק בו גם כשאת עובדת כשכירה או כשאת מקדישה זמן לחברים ולמשפחה. לשם כך נדרש ממך לנהל רשימה מפורטת במיוחד של מטלות ולהגדיר מראש כמה זמן יוקדש לכל אחת מהן. משסיימת את הזמן שהקצית לטיפול בעסק, שימי אותו בצד ועברי להקדיש זמן לשאר עיסוקייך. זכרי שאת מנהלת את העסק במשרה חלקית.•מערכת היחסים שלך עם כסף – כשכירה את מקבלת תלוש שכר וכל ההתנהלות מול הרשויות מטופלות עבורך. כעצמאית את צריכה להתנהל מסודר- מול הבנקים, מול רשויות המס, מול לקוחות בגבייה, בקביעת המחירים ועוד. רצוי וכדאי רו"ח שיסייע לך אך הוא לא תחליף לתפקיד שלך בעסק שלך.• קחי נשימה עמוקה – העובדה שבחרת להיות שכירה ועצמאית במקביל מאפשרת לך "נחיתה רכה" בעולם העסקים. אולם ייתכן שייקח זמן רב, עד שהעסק יניב את הרווחים שאת מצפה להם. חשוב להיות סבלנית.

5/5
סגירת תפריט