אני רוצה להיזכר שגם כשיש ימים קשים, הכול אפשרי עבורי

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עמית מילרוט- אימון אישי לפיתוח עסקי

"אני רוצה להיזכר שגם כשיש ימים קשים, הכול אפשרי עבורי. אני רוצה לעשות סדר בדברים, חושבת על הרבה רעיונות והרבה דברים שיש לי לעשות בבת אחת. להיזכר מה המטרה שלי, התבלבלתי כשהגעתי לישראל".

הכרתי אותה, אחרי ארבעה חודשים מאז חזרתה לישראל, אחרי שהות של כעשר שנים בארה"ב. היה לה עסק מצליח בארה"ב. מאז חזרתה לישראל, הציפו אותה געגועים למה שהיה שם, לנוחות ולקלות שהדברים הגיעו וזרמו אליה, ללקוחות שלה. קשיי החזרה, ההתאקלמות, ההבנה של המציאות החדשה, העכירו את מחשבותיה ומצב רוחה.

עם מה את רוצה להתחיל שאלתי אותה?
כמלווה אישית בתהליכי התפתחות וצמיחה בעסק, ידעתי שבהירות במחשבותיה, שקט ומיקוד בחייה, הם המפתח.
כן – אבל מה עם העסק? מה עם להתחיל את הכול מהתחלה? למי יש זמן עכשיו להיות בשקט?….ומה אני בכלל רוצה? אולי אני אשנה מקצוע? אולי אני אחזור לארה"ב?….
אני הרי יודעת שהיא באה עם ציפייה ברורה להקים את העסק שלה כאן ושהוא יעבוד וישגשג, בדיוק כמו שזה עבד עבורה שם. יש מטרה, יש יעד והיא רוצה להגיע אליו- עכשיו! רוצה להגשים את עצמה ואת החזון שלה, זה הרי ברור, זה מה שרובם רוצים .
אני מאמינה שזה אפשרי בכל מקום בעולם, בכל זמן ובכל גיל, למרות הנסיבות והתנאים.
היא עדיין לא מאמינה.
אני מאמינה שגם אם היא בא עם המטרה הברורה הזאת – מה שחשוב הוא ההקשר הרחב שלה לחיים, כי אז פריצת הדרך תהיה רחבה ולא תישאר בתחום העסקי בלבד, בלבד אלא בחיים בכלל.
לא פעם אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים, או חושבים שאנחנו יודעים מה אנחנו רוצים ומתקשים להניע פעולות ועשייה. ייתכן ואנחנו פועלים, אך התוצאות אינן משביעות את רצוננו וכך חוזרים שוב על אותן פעולות, ללא שינוי בתוצאות. בתהליך הליווי נוצרת בהירות שמאפשרת את דיוק הפעולות עבורנו וגישה קלה ונינוחה לעשייה עסקית. בתהליך אנחנו עובדים על צמצום הפער בין מה שאנחנו רוצים ובין מה שקיים היום במציאות שלנו. ראיית הדברים מאפשרת פעולות ועשייה ללא מאמץ, שמביאה לתוצאות והצלחות.
במהלך התהליך היא ראתה מי היא במציאות מול פעולות שהיא עושה למען הקמת העסק שלה, שיחות שיווק, כתיבת תכנים לאתר האינטרנט, היא ראתה מה היחסים שלה עם כסף, יחסים עם קולגות ושיתופי פעולה, מה הייחודיות שלה ושל העסק שלה.
המטרות נהיו מדויקות יותר, החזון קיבל עור וגידים .
היא לקחה אחריות גם על שיחות ובקשות, שלא נענתה להן בחיוב.
כן, מה אתה עושה כשהצד השני לא רוצה? כשהלקוח לא מעוניין? על מי מוטלת האחריות? אם אתה רוצה לפרוץ דרך – האחריות מוטלת עליך ועליך בלבד!

התהליך הזה נמשך כחצי שנה אין קיצורי דרך , יש דרך ובה יש ללכת.
הדרך עוברת דרך בלבול, פחד, תסכול, ניסיונות, מתוך תחושה של: למה זה מגיע לי? למה הוא כן ואני לא? וגם דרך תחושת ההתעוררות והמודעות ל- הבנתי משהו חדש ולמדתי על עצמי, משהו על התנהלותי והדרך בה אני עושה.
כמי שעוברת ביחד עם האנשים את הדרך, ממקום מקבל ואוהב, אני יכולה להגיד שיש ברגעים הללו של הגילוי המון רווחה, התמלאות והבנה, כאילו שלקחנו מעין נשימה עמוקה (הרי אני עצמי עברתי ועוברת תהליכים דומים כמתאמנת ומהמקום הזה אני בוטחת וסומכת על התהליך). המתאמן מוכן לראות את מה שהעכיר את שלוותו, את מחשבותיו עד כה, שלב מתקדם יותר של זה: הוא מוכן לשחרר את מה שהגביל אותו, את מה שהוא רוצה להוציא מחייו ואינו משרת אותו.

ובמקביל – מה קרה עם העסק?
הוא הולך וגודל, מספר הלקוחות עלה, בדיוק כפי שהגדירה במטרות, היא לא מזמן חתמה על חוזה שיתוף פעולה עם עסק דומה וביחד הם נותנים שירותים משלימים ללקוחות. האתר עלה בהצלחה לאוויר, כרטיס הביקור יצא בדיוק כמו שהיא רצתה , עכשיו היא שמחה ושלמה .

בוודאי נשאלת השאלה: אז איך כל זה תורם לעסקים? איך זה גורם במקביל לתוצאות עסקיות כל כך יפות? והתשובה היא: תחושת השחרור והחופש שמתלווה אל חייך כאשר הם עובדים – הבהירות לגבי רצונותייך, הדיוק של הפעולות, האחריות שלקחת במהלך התהליך והפסקת הביקורת והשיפוטיות והסתכלות בקושי, הניקיון האישי שעברת מקרין החוצה, אתה יותר בטוח, שמח, סומך יותר על החיים, וכך במקביל אתה סומך יותר על הלקוחות, על השותפים ובכלל.

הגישה אומרת: אם אתה רוצה להשיג תוצאות בחייך – שים פוקוס על איזה איכות אתה מביא כאדם. מי שאתה כבעל עסק/ יזם ומי שחשוב לך להיות– זה מה שיביא אותך להשיג את מה שליבך חפץ.
המטרה שלי כמי שעוסקת בתחום ההנחיה וליווי אישי היא להביא אנשים ועסקים לשלווה, נינוחות ומיקוד, כך שהם יוצרים בהירות בתחומי החיים השונים ומגיעים לתוצאות יוצאות דופן המבוטאות הלכה למעשה בחיי היומיום.

מתוך תהליכים של תושבים חוזרים ועולים חדשים:
" תהליך הליווי תרם לי לאורך כל הדרך, תוך מתן השתקפות של מחשבותיי, רצונותיי והדרך שבה אני צועדת, הבנתי שגם אם התנאים השתנו ואין את הנוחות הפיזית בארץ כפי שהייתה בחו"ל, עדיין אני לא מוותרת על חזוני ומתוך תהליך האימון מצאתי את עצמי בוחרת שוב בדרך שלי. נתרמתי רבות מהשיחות בעיקר ברגעים שהגיעו התובנות שלאחר השיחה ומעבר מיידי לשלבי ביצוע לקראת הגשמה."

ר.א- תושבת חוזרת מקוסטה ריקה, לאחר שהות של 10 שנים יזמת בתחום הטיפול ותרפיה הוליסטית.

"השגתי את המטרה של בניית הסטודיו שלי במיקום מרכזי, השגתי הבנה ומיקוד- במה אני אוהבת ומה אני רוצה לעשות. ראיתי על עצמי שאני יודעת להתמיד, שהפן הניהולי שלי מתחזק, שאני עובדת בעסק למען היצירה, זה העלה לי את המוטיבציה להתמיד, להיות שמחה בחלקי, להיזכר במטרה שלשמה אני בעלת עסק."
"תהליך ההגעה לארץ מבלבל ומפחיד, במהלך תהליך הליווי העזתי והאמנתי בעצמי, הרגשות נרגעו והסתדרו ואני יכולה לפעול יותר בקלות".

א.ש.- תושבת חוזרת מארה"ב, לאחר שהות של כ10 שנים בעלת קליניקה בתחום הקוסמטיקה רפואית ואיפור מקצועי.

" התוצאות בעסק שלי, הגיעו מהביטחון העצמי שפיתחתי, הידיעה הפנימית שאפשר להשיג את הדברים. הביטחון בא לידי ביטוי בהנחיה שלי. התובנה המשמעותית ביותר בשבילי: מיקוד בדרך לעשייה, כשאני ממוקד אני מצליח. זה אחרי תקופה ארוכה של בלבול וחוסר החלטה איפה להמשיך, כשכיר כעצמאי, האם ללמוד עוד תחום. עצם העובדה שדיברנו על החזון והמטרות האישיות והעסקיות, שניסחנו ודייקנו את הדברים והשיחות הראתה לי שזה אפשרי."

א.ב.- עולה חדש מאתיופיה, בעל עסק להנחיית קבוצות

5/5
סגירת תפריט