איך הופכים עוצמה נשית לעסק עצמי

שתפו את התוכן על החברים שלכם:
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

ההבדל הדק בין נדיבות להתנדבות ובין עיסוק לעסק

נשים רבות מוצאות את עצמן מבקשות לממש את עצמן כאמהות, רעיות ובעלות משפחה בו בזמן שיש להן גם שאיפות לממש את עצמן בתחומי התעסוקה והקריירה.
כאמהות ורעיות נשים מביאות לביטוי עוצמה אישית, יכולת, ידע, כישורים ומיומנויות, ביניהן בולטים כישורים של נתינה והענקה, עשייה למען ושירותיות ברמה גבוהה. רבות מהן מתייחסות לסגולות הללו ש"באות להן כל כך בקלות וטבעיות" כמובנות מאליהן, ואינן מקשרות בין התועלת והערך שהן מביאות לאחרים לבין מיקצוענות, ערך כלכלי והכנסות, זאת למרות שרבות נוטות לבחור בתעסוקות שבבסיסן אותן מיומנויות של נתינה והענקה.
בדרך כלל, בתחילת הקריירה, נשים רבות מעדיפות מסלול של עבודה בשכירות כדי ליישב את המחלוקת בין מימוש עצמי כאם למימוש עצמי בקריירה. אולם, ידוע כי במקצועות הללו גובה ההכנסות קטן בהרבה מהממוצע במשק. נשים למדו להשלים עם המציאות הזו והן רואות בה את המחיר שעליהן לשלם על בחירתן להתמסר להורות.
האם זה נכון? צודק? האם לוותר ולהשלים עם המציאות הלא שוויונית הזו? חלק מוותרות וממשיכות את הקו בו הלכו עד כה. אך חלק הולך וגדל בוחרות לעשות שינוי ולבסס לעצמן קריירה שנייה הבנויה על העוצמה האישית שלהן ועל היכולות המקצועיות שרכשו עם השנים, ביניהן – המיומנות שביססו כאמהות וכרעיות – מיומנויות של הענקה, נתינה ונדיבות. את יכולת הנתינה שלהן הן לומדות לתעל למקצועות כמו אימון, גישור, ייעוץ, טיפול או הדרכה.
עכשיו האתגר העומד בפניהן הוא להפוך את העוצמה האישית לעסק. ולא סתם עסק – אלא לעסק מרוויח ומתגמל.
אולם, הניסיון מראה שגם נשים שהשכילו למנף את המיומנויות הללו לכדי מקצוע, פעמים רבות עובדות בהתנדבות או בתשלום נמוך מתוך חששות, פחדים וחוסר בטחון. מתוך ספק שלא יאותו לשלם להן, מתוך אי נעימות לקחת כסף עבור מה שהן מציעות (שהרי הן אוהבות את זה ונהנות מהעבודה וזה בא להן בקלות), או מתוך אמונה שנכון "להתחיל בקטן" ואז להתפתח, וכיוצא בזאת.
התוצאה של תהליכים כאלה היא עסק שעובד קשה, לכאורה פעילות עסקית ומיקצועית ענפה, אולם בפועל, מדובר בעסק כושל שאינו מכניס די כדי להצדיק את קיומו כעסק ולכל היותר מתפקד על תקן תחביב.
מדובר בהחמצה כפולה – רגשית וכלכלית!
כדי שהעסק יתפקד עליו להתבסס על שיקולי כדאיות ולקבל החלטות נבונות ביחס לפעילות המקצועית – איך לארגן אותה ככה שמינימום זמן עבודה יביא מקסימום הכנסות.
צעד ראשון הוא לגייס את העוצמה האישית וללמוד לנקוב במחירים הולמים שמכבדים את העסק ואת המקצועיות של בעלת העסק, כמו גם את השרות שהיא מעניקה.
צעד שני הוא לייעל את העבודה. המתכונת המתגמלת ביותר מבחינה כלכלית היא לקבץ מספר לקוחות לקבוצה ולהוביל מהלכים עסקיים-במקום לעבוד עבודה פרטנית מול כל לקוח בנפרד, לקבץ אותם לכדי קבוצה אחת שעוברת תהליך יחד, בו זמנית, במסגרת הקבוצה ובאמצעות.
העבודה בקבוצה מאפשרת לכל אחד ממשתתפי הקבוצה לשלם פחות משעה אישית, ויחד עם זאת, עבור בעלת המקצוע ההסדר הזה מכניס הרבה יותר מאשר שעה אישית.
מצד שני, עבודה עם קבוצה גם טומנת בחובה עניינים נוספים בהם נידרש לטפל כמו יחסים בתוך הקבוצה, כמו משברי ציפיות, לעיתים תוקפנות והתנגדות וכד'.
מכאן, שהאתגר של בעלת המקצוע הוא משולש:

לדעת איך להיות יזמית פעילה – למשוך לקוחות להשתתף בקבוצה
לדעת איך להיות מנחה מיומנת – לנהל את הקבוצה באופן אפקטיבי
לדעת איך להיות בעלת עסק רווחי – למצוא מודל עסקי שישמר לקוחות
את אז אם גם את רוצה לצאת לעצמאות עסקית, לרתום את היצירתיות והיכולות שלך, ולקשור בין נתינה לקבלה, בין נדיבות לעסק ולוותר על ה"זכות" לעסוק במקצוע שלך בהתנדבות, בואי לקבל את ההדרכה המקצועית ביותר בנושאי יזמות, הקמת עסק, שיווק ואפילו הנחיה אפקטיבית ולהפוך את הרגיל לבלתי רגיל.
מט"י נתניה פיתח תוכנית ייחודית שבמסגרתה תוכלי ללמוד את התחומים החשובים לעסק שלך: תחום היזמות העסקית- שיווק לעסק הקטן, שיווק באינטרנט, היבטיים משפטיים בהקמת עסק, היבטי מיסוי, עבודה מול בנקים, סדנה לבניית תוכנית עסקית, סדנת מכירות ועוד.
יש לנו מתנה בשבילך- התקשרי ל- 09-8855661 ותתחילי!

5/5
סגירת תפריט